Dzieje sięGłogówKoronawirus

Apel górników: Chcemy ograniczenia ilości zmian i zmniejszenia o jedną trzecią liczby pracujących1 min na czytanie

To tylko czy aż 15 procent? Ile zostanie w kasie KGHM po przyjęciu ustawy o zmniejszeniu podatku od kopalin?

Związek Zawodowy Pracowników Dołowych pisze do prezesa KGHM Marcina Chludzińskiego apel o natychmiastowe działania zmierzające zmniejszenie ryzyka zakażenia. Chcą ograniczyć ilość zmian i zmniejszyć co najmniej o jedną trzecią liczbę pracujących w danym dniu.

W piśmie czytamy o obostrzeniach, które wprowadził rząd…

„(…) słyszymy, że w związku z epidemią koronawirusa wprowadza się nadzwyczajne obostrzenia. Dowiadujemy się, że od dzisiaj górnik nie może się spotkać z kolegami na grillu, w kościele czy też środkach komunikacji publicznej – ale już w pracy, bez żadnych konsekwencji może (razem z kolegami) mieć koronawirusa w… (tu wpisać odpowiednie słowo) – bo już przecież wiemy, że jako pracownik spółki Skarbu Państwa on sam jak i jego koledzy mają „ogromny potencjał w takich sytuacjach””.

I jeszcze o tym, jak wygląda praca…

„Dla informacji tym, którzy jeszcze nie wiedzą – w kopalni „Rudna” na szybie R-1 na jedno piętro klatki szybowej, o powierzchni około 11 mkw. w obecnej chwili, po wprowadzeniu „planu rozluźnienia”, wchodzi jednorazowo około 40 górników, a taka klatka ma trzy piętra. Pomijamy już fakt, że zanim górnicy do tej klatki wejdą – grupują się w poczekalniach na nadszybiu i podszybiu w dużo większych grupach”.

RED

Podziel się informacją ...
  • 1.8K
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się