Dzieje sięGłogów

Artylerzyści i młodzież chwycili za broń. Zawody strzeleckie [Zdjęcia]7 min na czytanie

Artylerzyści i młodzież chwycili za broń. Zawody strzeleckie [Zdjęcia] 17

Na terenie jednostki wojskowej w Głogowie odbyły się dziś (27.10) Indywidualne Zawody Strzeleckie. Uczestnicy mogli zmierzyć się w strzelaniu z pistoletu i karabinu.

-To jest już nasza tradycja. W tym roku przypada 22. edycja zawodów. Na początku było strzelanie o puchar prezydenta, a z czasem rozszerzyliśmy działalność i mamy również puchar starosty. Zaprosiliśmy na strzelanie oficerów i podoficerów w stanie spoczynku, ale też młodzież z klasy mundurowej. Może coś od tych starszych podpatrzą i się nauczą – mówi płk w st. spocz. Adam Kęstowicz. Organizatorzy to: Związek Inwalidów Wojennych RP oraz Związek Żołnierzy Wojska Polskiego. Zawodników witał starosta głogowski. – Życzę doskonałej zabawy i samych 10! – mówił Jarosław Dudkowiak.

Radoxim 5

Gospodarzami zawodów byli saperzy. – Mamy przyjemność udzielić Wam strzelnicy, życzę sukcesów i spełnienia w konkurencjach. Pogoda piękna, zatem bezpiecznie i z sukcesami -witał zawodników mjr Bartłomiej Pędzik z 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie.

Dla młodzieży z klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego saperzy przygotowali także szkolenie z rzutu granatem, które nadzorował kpr. Paweł Błach.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się