Dzieje sięGłogów

Awantura o progi na ulicy Armii Krajowej. Będzie petycja do miasta?2 min na czytanie

Awantura o progi na ulicy Armii Krajowej. Będzie petycja do miasta?

– Mamy tego dosyć! – złoszczą się mieszkańcy bloków i wieżowców przy ul. Armii Krajowej. I wskazują na progi zwalniające, które zamontowano kilka miesięcy temu. Robią zdjęcia i nagrywają filmy – tych kierowców, którzy jeżdżą tędy slalomem. – Wiemy, że wiele razy problem był nagłaśniany w mediach, ale jak tak można? Tutaj strach przejść przez przejście dla pieszych czy wyjechać z parkingu – żalą się.

Mówią, że kierowcy pędzą tą ulicą bez opamiętania. Łamią przepisy. – Przed progiem nie zwalniają, omijają, czasem wymijają się na centymetry. Czekamy na wypadek? Tutaj nie jest bezpiecznie – argumentują.

Zauważają, że nocami, zwłaszcza w weekendy, gdy droga jest pusta, grupa młodzieży robi sobie od czasu do czasu nawet rajdy samochodowe. – Ścigają się pomiędzy progami i słychać tylko pisk opon oraz warkot silników – dodają.

Zamierzają napisać do prezydenta petycję, aby progi zostały zlikwidowane, bo nie pomogły, a wręcz ich zdaniem zaszkodziły. – Ruch tutaj duży, bo jeżdżą też autobusy. Albo zlikwidować te progi, albo ustawić jeden na całej szerokości – rzucają pomysłami.

Na próg od lewej do prawej krawędzi drogi raczej nie ma co liczyć. Kamil Grzybowski z Komunikacji Miejskiej w Głogowie już informował nie raz, że ruch autobusów dopuszczony jest tylko przy tzw. progach wyspowych, a takie są zamontowane właśnie na tej ulicy. A progi zwalniające przez całą oś jezdni wykluczają przejazd autobusów.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się