Dzieje sięGłogów

Aż 107 tys. 200 zł zebrano podczas balu charytatywnego na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Głogowie!1 min na czytanie

Huczna gala z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów w Głogowie 11

I bal “Przyjaciele dla hospicjum” odbył się w sobotni wieczór (1.02.) w zespole pałacowo-parkowym w Bądzowie. Fundacja Hospicjum Głogowskie zaprosił blisko stu znamienitych gości. I jak widać dla idei zbudowania dla głogowian stacjonarnego hospicjum otworzyli nie tylko serca. Dochód z licytacji to ponad 107 tys. zł! Goście balu licytowali ponad 20 przedmiotów. Były to m. in. obrazy, rzeźby, koszulki, piłki czy podarowany przez prezydenta Głogowa wieszak wykonany z deski z okna głogowskiego teatru.

Za najwyższą kwotę, 12,5 tys. zł została kupiona rzeźba żołnierza na koniu autorstwa więźnia z Rawicza. – Jestem całkowicie zaskoczona kwotą, nie sadziłam uda się zebrać aż tyle i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji – mówi dr Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie.

Przypomnijmy, że budowa pierwszego etapu hospicjum ma kosztować 16 mln zł. Miasto przeznacza na ten etap 6 mln zł rozłożone na trzy lata, od 2021 do 2023 r. I szuka możliwości pozyskania środków z zewnątrz, na budowę i finansowanie działalności hospicjum. Wstępne prace mają się rozpocząć w tym roku. Ważny jest każdy datek, każda wpłata i odpis 1 proc. w formularzu PIT.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się