Dzieje sięGłogów

Barszcz Sosnowskiego przy ul. Poniatowskiego? Miejskie służby jadą na miejsce2 min na czytanie

Barszcz Sosnowskiego przy ul. Poniatowskiego? Miejskie służby jadą na miejsce

Andrzej Kłysz, nasz Czytelnik, podsyła zdjęcia prosząc o interwencje. – Nie jestem botanikiem, ale czy to nie jest łudząco podobne do Barszczu Sosnowskiego? – opowiada, że roślina rozgościła się przy ulicy Poniatowskiego w Głogowie. Dokładnie na 32 kilometrze tej drogi, pomiędzy pierwszym a drugim słupkiem. – Zgłosiłem to jakiś czas temu policji, ale nadal tam rośnie – dodaje.

Barszcz Sosnowskiego może być groźny dla naszego zdrowia. Choć na pierwszy rzut oka roślina w żaden sposób nie wygląda groźnie. Jednak bliski kontakt z tą toksyczną rośliną może prowadzić do poparzeń, przez które można trafić do szpitala. Barszcz Sosnowskiego często mylony jest z wyrośniętym koprem, chociaż jest od niego o wiele wyższy. Zbudowany jest z zielonej łodygi, która na dole pokryta jest fioletowymi plamkami. Liście barszczu są bardzo duże i rozłożyste z ostrymi końcówkami. Z kolei kwiaty są białe i gęsto ułożone.

Robert Myśków, naczelnik wydziału środowiska w miejskim urzędzie, nie ukrywa, że ostatni raz roślinę na terenie miasta odnaleziono około trzy lata temu – na poligonie na Górkowie. – Gdy zobaczymy Barszcz Sosnowskiego, to nie zbliżajmy się do tej rośliny. Nie dotykajmy jej – radzi, by zachować bezpieczny odstęp. Po naszej interwencji miejskie służby jadą tam, by sprawdzić czy na pewno chodzi o ten barszcz. – Może to być również zwykły barszcz, który nie jest groźną rośliną – mówi nam Myśków. Zwraca uwagę na to, że teren na którym został odnaleziony, jest dla niego idealny. – Jak widać rośnie na terenie, który nie jest często koszony, na skraju – dodaje. Do tematu wrócimy.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się