Dzieje sięGłogów

Będą łatać dziury na powiatowej drodze w kierunku Goli1 min na czytanie

Będą łatać dziury na powiatowej drodze w kierunku Goli

Droga powiatowa w kierunku Goli jest w złym stanie. Sporo tam dziur. Kierowcy zauważyli jednak, że ostatnio część z nich została zaznaczona na pomarańczowo. Wkrótce mają zostać załatane, bo jak na razie starostwa nie stać na remont tej drogi. Wszystko zależy od pozyskania środków zewnętrznych. O takie się starają – są na liście rezerwowej. Czy otrzymają wsparcie?

– Tego do końca jeszcze nie wiemy. Czekamy na pieniądze. Jesteśmy na liście rezerwowej. Jest duża szansa na to, że one w końcu się pojawią – przewiduje Bartosz Ławrowski, członek zarządu powiatu głogowskiego.

Tam trzeba jeździć slalomem. Dlatego nie chcą czekać w nieskończoność. – Droga jest w stanie jakim jest. Na razie musimy zrobić cząstkowe remonty na całym jej fragmencie. Jest tam co najmniej z piętnaście ładnych dziur, które trzeba na szybko załatać, aby było bezpiecznie – dodaje.

Te prace mają wkrótce się rozpocząć. Dziury będą załatane metodą „na zimno”, bo nadal nie rozstrzygnięto przetargu i nie wyłoniono firmy, którą mogłaby to zrobić inną – „na gorąco”. – Będzie to kosztowało kilka tysięcy złotych – wylicza Ławrowski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się