Dzieje sięGłogów

Będzie kolejny! Mural namaluje konserwator tej szkoły1 min na czytanie

Będzie kolejny mural! Na ścianie szkoły, który namaluje... konserwator

Ostatnio nastała moda na murale w naszym mieście. Ten najbardziej rozpoznawalny powstał na ścianie kamienicy przy zjeździe z ronda Konstytucji 3 Maja przy ul. Sikorskiego. – Kosztował 25 tys. zł – wylicza Dorota Drozd z Miejskiego Ośrodka Kultury. To koszt farb, rusztowania i artysty, który namalował jedną z legend o Głogowie.
Kolejny duży mural powstanie na ścianie szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie. Będzie świetnie widoczny z ul. Kościuszki. Tutaj cena będzie dużo niższa – ma to kosztować w granicach 7 tys. zł. – Dostaliśmy na to dofinansowanie z ratusza – nie ukrywa Jadwiga Niewola, dyrektor tej szkoły. Jest jednak coś co ten projekt po prostu wyróżnia. A to, że mural namaluje ich pracownik – konserwator Wiesław Buczkowski. Zrobi to za darmo. To ich artysta, który ma na koncie już wiele projektów. Odnowił m.in. popiersie Tadeusza Kościuszki, stworzył tablice informacyjne na wzór słupów ogłoszeniowych czy ozdobił korytarz prowadzący do sali gimnastycznej.

– A w lutym zaproponował, aby na jednej ze ścian namalować mural. Wybraliśmy projekt – będą to dzieci się uczące. Pan Wiesław jest w trakcie tworzenia szkiców i jak tylko pogoda pozwoli to przejdzie do dalszych prac – dodaje dyrektor. Mural ma być gotowy na przełomie października i listopada.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się