Dzieje sięGłogów

Bohaterowie z Przylądka Nadziei obdarowani przez głogowian. Była wielka radość1 min na czytanie

Bohaterowie z Przylądka Nadziei obdarowani przez głogowian. Była wielka radość

A wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy Adaś trafił do Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Chłopiec miał wtedy półtora roku. Lekarze wykryli u niego guza na kręgosłupie oraz miednicy. Stan dziecka był poważny. Długie leczenie, chemioterapie, przeszczep szpiku. Był waleczny i silny. Po trzech latach wygrał walkę z chorobą.

I właśnie tyle lat trwa też zbiórka mikołajkowych prezentów dla tej wrocławskiej kliniki. Zapoczątkowali akcję rodzice Adasia – Agata i Michał, do której dołączyły się jeszcze Gosia i Kasia. – To wszystko przerosło nasze oczekiwania – nie ukrywa Agata Papuszka. W środę (11.12.) po raz kolejny dostarczyła tam zabawki. – Jechałyśmy z Kasią autem wypchanym po brzegi, po sam sufit! Drugi raz i jeszcze wiele rzeczy nam zostało do przekazania – cieszy się.

Radoxim 5

To zabawki, ale też puzzle, gry czy kosmetyki dla starszych pacjentów. – Nie spodziewaliśmy się, że głogowianie tak chętnie będą się angażowali. Udział w akcji biorą też kluby sportowe, szkoły, przedszkola. W tym roku prezenty trafiły też do innych szpitali w całej Polsce. Za wszystko wam serdecznie dziękujemy – dodają. Bo najważniejszy jest uśmiech na twarzach tych dzielnych bohaterów, którzy na co dzień mają jedno marzenie – żyć i być szczęśliwymi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się