Dzieje sięGłogów

Boksy śmietnikowe na domofon? To pomysł SM Nadodrze1 min na czytanie

Boksy śmietnikowe na domofon? To pomysł SM Nadodrze

Boksy śmietnikowe na domofon? Tak. Właśnie takie rozwiązanie zastosowano w Głogowie. Na razie tylko w kilku wieżowcach, ale kto wie czy wkrótce, aby wyrzucić śmieci, nie będzie trzeba wszędzie wbijać kodu. Skąd taki pomysł? Oczywiście pytaliśmy o to w Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze.

– Na osiedlu Chrobry są przy wszystkich boksach, które są w pomieszczeniach zsypowych. Czyli mówiąc wprost, są na wszystkich wieżowcach na tym osiedlu – mówi nam Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy spółdzielni. Kolejne domofony będą montowane tam, gdzie pojawią się takie wnioski mieszkańców lub podczas wykonywania prac remontowych boksów.

– Domofony przy drzwiach do pomieszczeń zsypowych zostały zamontowane z kilku powodów. Po pierwsze uniemożliwiamy w ten sposób wejście do środka osobom trzecim. W okresie zimowym często z tych pomieszczeń korzystają osoby bezdomne, które urządzają tu sobie noclegownię. Zdarza się też, że osoby trudniące się zbieractwem, przeszukując pojemniki, rozrzucają odpady po pomieszczeniu. Montaż domofonu powinien wyeliminować te sytuacje. Po drugie domofon jest ułatwieniem dla firmy odbierającej odpady. Gdyby drzwi były zamykane na zwykły klucz, załoga śmieciarki potrzebowałaby więcej czasu na ich otwarcie. Teraz za pomocą jednego cyfrowego klucza może otworzyć wszystkie boksy, przy których zamontowany jest domofon, i szybciej odebrać odpady. Mieszkańcy mogą takie drzwi do boksu również otworzyć za pomocą chipa lub wpisując kod, którym otwierają drzwi na klatkę schodową – wyjaśnia Kowalski. I oby takie rozwiązanie faktycznie ułatwiło wszystkim życie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się