Dzieje sięGłogów

Budżet Głogowa uchwalony. Prezydent dostał czek od radnego2 min na czytanie

Budżet Głogowa uchwalony. Prezydent dostał czek od radnego

To jest budżet trudny, ale ambitny. Przede wszystkim jednak odpowiedzialny – komentuje prezydent Rafael Rokaszewicz. Dziś (28.12) rada miasta przyjęła budżet na przyszły rok, a Sławomir Majewski wręczył symboliczny czek włodarzowi miasta.

– 427 milionów 500 tysięcy – można powiedzieć, że kwota ogromna. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie szalejąca inflacja i drożyzna. Wtedy mielibyśmy budżet-marzenie – mówił Majewski i podkreślał: – To są pieniądze partyjnych bonzów, to nie są pieniądze rządowe – dodał, że są to pieniądze głogowian i to mieszkańcy Głogowa będą musieli spłacić zaciągnięte kredyty i zapłacić odsetki. – Głogowianie nie są żebrakami, nie są jałmużnikami, oni bardzo ciężko pracują, płacą podatki, wnoszą różnego rodzaju opłaty, daniny, płacą odsetki. – Kwota jest bardzo duża, ale wierzymy, że te pieniądze będą wykorzystane optymalnie i oszczędnie – podsumował i symbolicznie przekazał czek prezydentowi Głogowa.

Na przyszły rok miasto planuje wiele inwestycji i zaplanowano na nie 100 mln złotych (30 mln złotych to środki pozyskane z zewnątrz). Wśród nich znajdą się m.in. zakup elektrycznych autobusów, przejście podziemne w okolicach zamku, budowa ronda na skrzyżowaniu Legnickiej i Piłsudskiego, kontynuacja przebudowy Wita Stwosza, modernizacja placu Mieszka I, remont kaplicy cmentarnej na Brzostowie. Rozwijane będzie także budownictwo mieszkaniowe. Ponad 8 mln złotych zostanie przeznaczonych na szpital.

-Inwestycje to rozwój, a rozwój to także miejsca pracy dla ludzi, dla firm, które dla nas działają. Musimy podchodzić do budżetu tak, aby negatywnie nie odbiło się to na mieszkańcach – podsumowuje prezydent Głogowa – Myślę, że zrealizujemy go tak, aby głogowianie byli zadowoleni.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się