Dzieje sięGłogów

Byli na trenerskim stażu w FC Sevilla1 min na czytanie

Byli na trenerskim stażu w FC Sevilla

FC Sevilla to wicelider hiszpańskiej Primera Division, jedna z najprężniej działających akademii piłki nożnej w Hiszpanii i gospodarz stażu trenerskiego, w którym uczestniczyli trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów.

– Spotkaliśmy się z wyjątkowo profesjonalnym podejściem i otwartością. Mieliśmy dostęp do największych szczegółów procesu szkoleniowego, który wychował m.in. Serio Ramosa czy Jesusa Navas – relacjonuje Sebastian Górski, trener SMS-u.

-Klub FC Sevilla pokazał nam, iż jego pozycja w Europie jest wynikiem przemyślanej, systemowej pracy. Została nam przedstawiona cała metodologia treningowa od poziomu U-10 do II zespołu seniorów. Spotkaliśmy się z najważniejszymi ludźmi w klubie, trenerami i ludźmi odpowiedzialnymi za wszystkie departamenty wpływające na szkolenie skauting, psychologię, analizę i motorykę . Oglądaliśmy jednostki treningowe i mecze drużyn akademii. Część trenerów mogła oglądnąć mecz Primiera Devision pomiędzy FC Sevilla a Valencia. Zwiedziliśmy też muzeum i stadion Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Staż, w którym wzięliśmy udział pozwoli nam na wdrożenie do naszego programu szkolenia najnowocześniejszych metod i środków treningowych – podsumowuje Jarosław Wielgus koordynator projektu, dyrektor ds. sportowych w SMS Chrobry Głogów. W ramach projektu 10 trenerów odbyło szkolenie trenerskie – staż trenerski w klubie FC Sevilla. Staż został zrealizowany w ramach projektu unijnego Erasmus+ Akcja 1 Mobilność kadry edukacyjnej. Projekt SMS Chrobrego Głogów został sklasyfikowany na 3. miejscu w Polsce wśród złożonych wniosków i otrzymał 100 pkt, a także został dofinansowany z środków unijnych w kwocie 23 700 euro.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się