Dzieje sięGłogów

Byli pracownicy oskarżają o mobbing kandydatkę na nowego dyrektora naszej pieczy zastępczej. Jest komentarz starostwa1 min na czytanie

Kandydatka na nowego dyrektor pieczy zastępczej oskarżona o mobbing? Jest komentarz starostwa

Kamilla Mackiewicz-Klimczuk, obecna dyrektor Powiatowego Centrum Pieczy Zastępczej, złożyła rezygnacje. W starostwie ogłoszono więc konkurs na nowego dyrektora. Jak informuje wicestarosta Jeremi Hołownia zgłosiła się jedna osoba – to Justyna Smalec. – Jesteśmy po pierwszym etapie, czyli po sprawdzeniu wszystkich formalności – czy ta oferta spełnia wszystkie wymagania. Okazało się, że tak jest. Dziś mamy drugą część, na której zostanie przedstawiona koncepcja funkcjonowania PCPZ pod kierownictwem tej pani. Odbędzie się również spotkanie z komisją – mówi.

Nowy dyrektor zostanie zatrudniony dopiero wtedy, kiedy skończy się okres wypowiedzenia obecnej dyrektorki Kamilli Mackiewicz-Klimczuk, czyli do końca sierpnia. – Dyrektor wcześniej składała prośbę o skrócenie tego okresu, ale wycofała prośbę. Złożyła sama wypowiedzenie z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia – dodaje.

Justyna Smalec to była dyrektor PCPR w Polkowicach. Jak informują tamtejsze lokalne media pracownicy oskarżają ją o mobbing. Do prokuratury wpłynęło anonimowe zawiadomienie.

– Rozmawiałem ze starostą polkowickim o tych sprawach – pani nie jest karana z tego powodu. Jestem zdania, że jeżeli będzie mogła pełnić funkcję dyrektora – to wtedy damy jej szansę. Starosta potwierdził, że kompetencje tej pani są duże. Jeżeli jest prowadzone jakieś postępowanie to się tym na pewno zainteresuje. Dużo jest informacji, które pojawiają się w formie anonimów i nie zawsze są one prawdziwe. Nie chcę oceniać tej pani na zasadzie pomówień – tłumaczy Hołownia.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się