Dzieje sięGłogów

Chór Radocha śpiewa i umila nam uroczystości już od ćwierćwiecza1 min na czytanie

Chór Radocha śpiewa i umila nam uroczystości już od ćwierćwiecza

W piątek (4.10.) w sali widowiskowej MOK Radocha w nowych strojach zaśpiewała jubileuszowy koncert dla przyjaciół i gości uroczystości. Wśród zaproszonych była Dorota Kwiatkowska, która 25 lat temu założyła zespół przy klubie osiedlowym Pegaz i przez 10 lat nim kierowała, jej następczyni Felicja Niemczewska i byli członkowie Radochy. Na widowni zasiedli też samorządowcy i zaprzyjaźnione zespoły Los Emerytos i Złoty Wiek.

– Wspaniale wypełniacie przestrzeń kulturalną, muzyczną Głogowa, szczególnie serdecznie chciałbym wam podziękować za etatową obecność podczas ceremonii jubileuszy 50-lecia pożycia małżeńskiego ale nie tylko, bo przecież reprezentujecie nasze miasto w różnych wydarzeniach – za promowanie wizerunku miasta podziękował zespołowi prezydent Rafael Rokaszewicz i pogratulował pasji.

Radoxim 5

– Dziękuję za to co robicie, robicie to bo musicie, bo po prostu macie talent do śpiewania, talent do rozweselania, talent do dawania wszystkim radochy – gratulował starosta Jarosław Dudkowiak. Przez 25 lat Radocha wypracowała bardzo bogaty i różnorodny repertuar, od pieśni ludowych i sakralnych po biesiadne. Największe przeboje zaśpiewał w czasie jubileuszu.
GH

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się