Dzieje sięGłogów

Co dalej z budynkiem po hotelu? Miasto nie było zainteresowane kupnem1 min na czytanie

Co dalej z budynkiem po hotelu? Miasto nie było zainteresowane kupnem

Co dalej z budynkiem po byłym hotelu Interferie? Od wielu miesięcy stoi pusty i niszczeje. Został wystawiony na sprzedać, ale do tej pory chętnych nie ma. Według operatu szacunkowego wartość tego budynku wynosi ponad 2 mln 473 tys. zł.

Miasto też nie było zainteresowane kupnem tej nieruchomości. – Prezydent rozmawiał z przedstawicielami Interferii już na etapie zamknięcia hotelu – mówi Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta.

Według prezydenta ten obiekt raczej nie nadaje się do adaptacji na mieszkania. – Trzeba byłoby go wyburzyć i zbudować nowy, co wiąże się z ogromnymi kosztami, a my mamy zaplanowane działki pod budowę mieszkań – zaznacza Rafael Rokaszewicz.  

Prezes Interferii wystąpił do urzędu z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Dotychczasowe zapisy przeznaczający teren na usługi hotelarskie wykluczały na przykład budowę tu mieszkań. Procedura zmiany planu jest na ukończeniu. Lada chwila na sesji przedstawiona będzie uchwała o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem tych terenów pod budownictwo mieszkaniowe.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się