Dzieje sięGłogów

Co posiadają, ile zarabiają radni miejscy Głogowa? Złożyli oświadczenia majątkowe1 min na czytanie

Wszyscy radni byli za odwołaniem Leszka Drankiewicza. Ten nie wziął udziału w sesji 20

Opublikowane właśnie oświadczenia majątkowe głogowskich rajców pokazują, że wiedzie im się dobrze i coraz lepiej. Głogów ma prawdopodobnie najzamożniejszą radę w naszym regionie. W obecnej kadencji w tym gronie jest góra dwóch radnych zatrudnionych w KGHM, na mniej eksponowanym stanowisku, z rocznymi zarobkami przekraczające 150 tys. zł brutto, w tym Krzysztof Sarzyński.

Tak dobre wynagrodzenie wykazał jeszcze jedynie radny Zbigniew Prejs, dyrektor w Chrobrym Głogów, a nieco niższe szef urzędu pracy Sławomir Majewski. Zarobki powyżej 100 tys. zł brutto z etatu wykazali jeszcze Leszek Szulc zatrudniony w ZGM-ie, Marcin Zubowski oraz niewiele niższe Mariusz Kędziora z nowego miejsca pracy. Znacznie lepszy od poprzedniego rok w działalności gospodarczej podsumowała też Bożena Czekańska-Smykalla. Wykazała dochód z gabinetu lekarskiego wysokości 133 tys. zł. W jej garażu w zeszłym roku przybył mercedes, radny Majewski sprawił sobie rower MTB za 15 tys. zł, a Mariusz Kędziora volkswagena z 2012 r.

Z oświadczenia majątkowego tego ostatniego wynika, że młody radny rozpoczął budowę domu i na ten cel zaciągnął kredyt hipoteczny. Michał Wnuk z kolei kupił mieszkanie z kredytem, też na kredyt. Najcenniejsza w tym gronie nieruchomość to dom o wartości 900 tys. zł w oświadczeniu radnej Joanny Michałowskiej.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się