Dzieje sięGłogów

Co z kopalnią pod Nową Solą? A z arsenem? Drugim mostem? Poseł PO konkretów nie podał2 min na czytanie

Co z kopalnią pod Nową Solą? A z arsenem? Mostem? Zbyt mało konkretów

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie. Ale nie było, bo pogoda nie najlepsza – trochę wiało, trochę padało. No i padło kilka pytań od dziennikarzy lokalnych mediów. To wszystko działo się dziś (21.02.) podczas konferencji prasowej na głogowskim rynku, gdzie zbierano podpisy pod listami poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki PO na prezydenta Polski.

Udział w konferencji wziął poseł Piotr Borys, który przekonywał, że ich kandydatka to najlepszy wybór dla kraju. Liczy na to, że Kidawa-Błońska będzie pierwszą kobietą, która zostanie prezydentem. A czy podczas kampanii wyborczej pojawi się w ogóle w Głogowie? Nie wiadomo. – Padła taka propozycja, aby zaprosić Małgorzatę Kidawę-Błońkską na święto hutników. W tej chwili zbieramy propozycje z różnych miejsc. Na pewno nie raz będzie na Dolnym Śląsku – wyjaśniał.

A jeśli już przyjedzie do Głogowa, to co może obiecać mieszkańcom naszego regionu? Budowę mostu. – Mam odpowiedź Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – ta inwestycja może kosztować 800 mln zł. Inwestycja, która dopiero za trzy lata będzie miała swój koniec w projektowaniu i koncepcji. Uważam, że to rzecz, która łączy wszystkich – sugerował Borys.

Było też sporo mowy o onkologii. Choć akurat głogowian interesuje też to, co u nas – tutaj – czyli zanieczyszczone powietrze czy kwestia budowy kopalni pod Nową Solą przez kanadyjską spółkę, a nie KGHM. O to pytaliśmy.

– Mieliśmy wstępną dyskusję o tej koncesji. Tam jest wiele pytań, które chcieliśmy zadać, bo zmieniło się bardzo szybko prawo geologiczne i górnicze. Czemu KGHM-u tam nie ma? Chcemy takie pytania postawić. Zwłaszcza, że do zarządu tej firmy (przyp. red. Miedzi Cooper) trafił były wiceminister z rządu PiS-u – zauważał poseł. Tylko nie wspomniał o tym, że zgodę na badania złóż w sąsiednim województwie wydał jeszcze rząd PO. – Ale ta koncesja toczy się przez te ostatnie lata i teraz jest finalizowana – usłyszeliśmy.

Padły też zapewnienia, że jest szansa na to, że opozycja w drugiej turze połączy siły. Trzeba się jednak jeszcze ze wszystkimi dogadać.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się