Dzieje sięGłogów

 Czad ulatniał się z nieszczelnego komina1 min na czytanie

 Czad ulatniał się z nieszczelnego komina

Do interwencji strażaków doszło wczoraj wieczorem (21.09.) w Dorzeczu (gm. Kotla). – Ulatniał się czad z nieszczelnego komina – informują strażacy, którzy byli tam na miejscu – w sumie dwie jednostki: PSP Głogów i OSP Kotla. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rozpoczął się sezon grzewczy. Strażacy przestrzegają przez tlenkiem węgla. Czad jest niewyczuwalny. 
Właściciele i zarządcy budynków powinni też pamiętać o obowiązku dokonywania okresowych przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej. Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń z emisją tlenku węgla. Choć w swoich domach wszyscy czujemy się najbezpieczniej, to właśnie tam ginie najwięcej ludzi, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy.

Radoxim 5

Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla. Państwowa Straż Pożarna przypomina o obowiązku właściwego utrzymania stanu technicznego czujek dymu i tlenku węgla (m.in. wymianę baterii). Osobom starszym strażacy gotowi są pomóc w zamontowaniu danej czujki lub wymianie w nich baterii. Państwowa Straż Pożarna zwraca uwagę na fakt, że czujka tlenku węgla nie zastępuje przeglądu technicznego przewodów wentylacyjnych i kominowych.
RED
fot. OSP Kotla

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się