Dzieje sięGłogów

Cztery pasterki jednej wigilijnej nocy. Ksiądz Brasse: Bezpieczeństwo jest najważniejsze1 min na czytanie

Cztery pasterki jednej wigilijnej nocy. Ksiądz Brasse: Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Jedna osoba na 15 mkw. – takie rządowe obostrzenia wprowadzono w kościołach. W czwartkowych pasterkach (24.12.) nie uczestniczyły tłumy ludzi. Ale i mszy świętych odbyło się też więcej niż zwykle. Dla przykładu w parafii św. Mikołaja w Głogowie zamiast dwóch – cztery.

Proboszcz Stanisław Brasse przyznaje, że to były inne święta niż przed rokiem. – Ale też, mam nadzieję, są takim początkiem powrotu do normalności. Pamiętamy, gdy wiosną podczas Wielkanocy, kościoły stały puste – przypomina.

Radoxim 5

Teraz wierni przyszli do kościoła, by się pomodlić. – Przybywali z potrzeby serca i tęsknoty. Wielu z nas nie wyobraża sobie świąt bez pasterki. Oczywiście należało zachować wszelkie ograniczenia. Na zewnątrz kościoła było nagłośnienie. W tym roku nie mogliśmy spotkać się też ze wszystkimi, których zwykle odwiedzamy. Życzenia składaliśmy sobie internetowo lub telefonicznie. Był to wyjątkowy czas – dodaje ks. Brasse wierząc w to, że wkrótce choroba odpuści, a kościoły znów zostaną otwarte dla wszystkich wiernych. Bez limitów. I będzie bezpiecznie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się