Dzieje sięGłogówWideo

Daj drobniaka dla zwierzaka – akcja naszych licealistów cieszy się ogromnym zainteresowaniem1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 204

W Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Głogowie rozpoczęła się charytatywna akcja „Daj drobniaka dla zwierzaka”. Młodzież po raz drugi zbiera pieniądze na schronisko dla zwierząt Amicus w Głogowie.

– Każdy ma przy sobie jakieś grosze, więc zamiast je gromadzić lepiej przekazać na pomoc zwierzętom – mówi Monika Herba, przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

Uczniowie chętnie wrzucają datki do puszki. Pieniądze trafią do schroniska i zostaną wydane chociażby na karmę dla psów. – Często pomagamy – nie ukrywa Wiktoria Kordacka z drugiej klasy. Opowiada, że ostatnio 40 licealistów wzięło udział w akcji malowania kojców w azylu. A na początku roku szkolnego zawsze odbywa się zbiórka misek, smyczy czy koców. – Myślę, że młodzi ludzie są empatyczni. Przecież w domu mamy psy i koty. Nie można pozostać obojętnym dla tych zwierząt, które domu nie mają – apeluje.

Warto dodać, że w ub.roku szkoła zaadoptowała wirtualnie czworonoga „Bolusia”. Angażowała się, by znalazł nowy dom. – Nie był ładny i młody a stary i schorowany, bo ucierpiał w wypadku samochodowym. Wydawało się, że nie ma szans na adopcje. Nagle ktoś się zgłosił zabierając psa ze sobą – cieszą się uczniowie. Mając nadzieję, że kolejne ich działania przyniosą oczekiwane efekty.
MK

Akcja licealistów dla Amicusa

Daj drobniaka dla zwierzaka – akcja naszych licealistów cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Opublikowany przez MyGlogow.pl Czwartek, 23 maja 2019
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się