Dzieje sięFotoGłogów

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień… To była ostatnia gimnazjalna gala!7 min na czytanie

Dwadzieścia lat minęło, jak jeden dzień...to była ostatnia gimnazjalna gala! 10

W Gimnazjum nr 2 w Głogowie odbyła się gala kończąca kolejny rok szkolny absolwentów tej szkoły – ostatnich absolwentów, bo wraz z nimi, zgodnie z reformą szkolnictwa, wygasa gimnazjum. To był szczególny czas pracy dla Anny Kowalskiej, pedagoga, która zatrudniona jest tam od 20 lat.

– Jestem w naszej szkole od samego początku i aż trudno sobie wyobrazić, że gimnazjum już nie będzie – mówiła. Opowiadała, że zapamiętała wiele chwil, pięknych, ale najbardziej utkwiły jej w pamięci sukcesy uczniów. – A było ich wiele, nie tylko sportowych czy osiąganych w nauce, ale też wychowawczych. Pamiętam, jak złą opinię miały wśród społeczeństwa gimnazja – młodzież niegrzeczna, niewychowana… Po jakimś czasie zdanie zmieniono, bo wiele pracy włożyliśmy w to, aby mówiono o nich w samych superlatywach – dodaje.

Radoxim 3

Uczniowie na zakończenie roku przygotowali galę i występy artystyczne. Między sobą rozmawiali o tym, co dalej w życiu robić.

Hubert Józefowski (16 l.) wcale nie cieszył się z tego, że lada chwila zaczynają się wakacje. – Na pewno będzie mi brakowało kolegów i koleżanek, bo spędzaliśmy wspólnie przecież tyle czasu. Przychodzi moment na kolejne wyzwania. Chciałbym dostać się do technikum ekonomicznego – planuje swoją przyszłość.

– Chciałabym być prawnikiem i ukończyć studia w tym kierunku. Przede mną jeszcze wiele lat nauki. Trzeba się przyłożyć, aby spełnić marzenia – dorzucała Emilia Ciszak (16 l.) mając nadzieję, że na zamiarach się nie skończy.
MK

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się