Dzieje sięGłogów

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na sportowo4 min na czytanie

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na sportowo

Głogowskie koło Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Arka zorganizowały Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dziś w ramach obchodów odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wita Stwosza.
– Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością to nasze coroczne wielkie święto, osób z niepełnosprawnością, ich rodzi, przyjaciół, opiekunów, terapeutów, nauczycieli. W tym dniu chcielibyśmy porozmawiać o prawach osób z niepełnosprawnością intelektualną do godnego życia, aktywnego życia – mówi Anna Bożko, dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej Arka. – Chcielibyśmy pokazać ich zainteresowania, pasje, talenty i umiejętności. Chcemy promować ich aktywność i niezależność. Myślę, że są już coraz lepiej postrzegani. I na tym nam zależy, by pokazać, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa – podkreśla pani Anna.

-Godność nie jedno ma imię, łączy się z akceptacją, szacunkiem i podmiotowym traktowaniem drugiego człowieka, bo każdy jest wyjątkowy i wartościowy. Postrzeganie osób niepełnosprawnych intelektualnie ulega poprawie, ale jeszcze edukacja jest potrzebna – dodaje Marlena Mandziuk.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Głogowie

Głogowskie koło Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Arka zorganizowały Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dziś w ramach obchodów odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wita Stwosza.O obchodach mówi Anna Bożko, dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej Arka.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Wtorek, 7 maja 2019
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się