Dzieje sięFotoGłogówWideo

Erasmus rządzi! Moc wspomnień z praktyk w Niemczech przywieźli nasi uczniowie6 min na czytanie

Erasmus rządzi! Moc wspomnień z praktyk w Niemczech przywieźli nasi uczniowie 12

W starostwie powiatowym w Głogowie podsumowano projekt „Nauka w Polsce + praktyka w Niemczech = sukces zawodowy uczniów szkół powiatu głogowskiego”. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano czterotygodniowe praktyki zawodowe w zakładach pracy na terenie Niemiec. Wzięło w nich udział 64 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Branżowych oraz Zespołu Szkół Samochodowych. Otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w zagranicznych praktykach oraz dokument Europass-Mobilność.

Nauka w Polsce + praktyka w Niemczech = sukces zawodowy uczniów szkół powiatu głogowskiego

Uczniowie głogowskich szkół średnich podsumowali dziś miesięczne praktyki w niemieckich firmach, które odbywali w ramach projektu Erasmus. Czego się nauczyli, co będą wspominać? Zobaczcie!https://myglogow.pl/erasmus-rzadzi-moc-wspomnien-z-praktyk-w-niemczech-przywiezli-nasi-uczniowie/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Czwartek, 13 czerwca 2019

Podczas podsumowania uczniowie dzielili się wspomnieniami i zdobytymi doświadczeniami. Była to też znakomita okazja do poznawania kultury naszych zachodnich sąsiadów. Próbowali swoich sił w niemieckich firmach gastronomicznych, elektrotechnicznych, mechanicznych, budowlanych, sklepach, agencji reklamowej i w leśnictwie. Co zauważyli?

– W pracy jest wolniejsze tempo, więcej przerw, jest luźniej niż w Polsce. Niemcy bardziej przywiązują wagę do tego, by zrobić powoli, ale dokładnie. Szanują swój czas pracy, starają się zrobić wszystko perfekcyjnie, stąd pewnie jest ta niemiecka precyzja – mówią Patryk Olkowski i Kacper Kuczak.

– W Niemczech ludzie są pozytywniej nastawieni do pracy, bardziej pomocni i wyrozumiali, ale też byli wymagający. Pomagali, kropka po kropce zrobiłyśmy każde przedsięwzięcie – opowiadają Wiktoria Kula i Weronika Skrzypińśka

 Podobały się atrakcyjne wycieczki do Berlina, do parlamentu, do muzeum techniki, muzeum figur woskowych, zwiedzanie pozostałości muru berlińskiego i oczywiście wyprawa do Tropical Island. Mogli też podszlifować język niemiecki. Ale też zaznaczają, że uczyli polskiego swoich niemieckich współpracowników i pracodawców. – Nauka języka niemieckiego w szkole to nie to samo, co nauka tam. I ludzie są bardziej tolerancyjni – zauważają pełni wrażeń.

– Jak tylko wracając przekroczyliśmy granicę Niemiec, to chciałyśmy tam wracać. Było fajnie. Szkoda nam było opuścić dziewczyny, z którymi nawiązałyśmy przyjaźnie. Żałujemy, że to był tylko miesiąc – mówią Weronika i Wiktoria.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się