Dzieje sięGłogów

Fekalia i śmieci! Tak wygląda staw przy ul. Cichej [Zdjęcia]2 min na czytanie

Fekalia i śmieci! Tak wygląda staw przy ul. Cichej [Zdjęcia] 2

-Bezdomny zaprowadził tam jeden wielki śmietnik – mówi Henryk Wróż, wędkarz. Chodzi mu o staw przy ulicy Cichej w Głogowie. Na miejscu jest praktycznie wszystko: opony, puszki, butelki, rupiecie… Głogowianin opowiedział nam o sprawie, a problem zgłosił też władzom miasta, bo martwi go stan środowiska.

-Przy ulicy Cichej jest bunkier, który zamieszkuje pewien bezdomny. On mi nie przeszkadza, tylko jego zachowanie – opisuje – Zaprowadził tam śmietnik. Na dole jest staw i tam jest strefa dla zwierząt. Brakuje mi słów, co on tam zrobił. Fekalia, różne śmieci, ogniska sobie robi. Byłem w wydziale ochrony środowiska i powiedzieli, że ich to nie interesuje. To jest straszne. Tam jest zagrożenie. Nie pozwolę, żeby ktoś robił syf – opowiada. Sprawdziliśmy to miejsce i okazuje się, że wędkarz we wszystkim ma rację.

Problem zgłosił bezpośrednio prezydentowi podczas spotkania z mieszkańcami. Ten obiecał zająć się sprawą. – Wyślemy tam naszą ekipę i wyciągniemy konsekwencje -zapewnił Rafael Rokaszewicz.

-Wkurzyłem się, bo tak po prostu nie można – podsumowuje głogowianin.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się