Fundacja Hospicjum Głogowskie po dwóch latach działalności zebrała ponad 100 tys. zł

Automatycznie zapisany szkic 335

Kiedy fundacja rozpoczynała działalność hasło „Razem dla hospicjum” było tylko pomysłem na jednoczenie wokół idei budowy jak najwięcej osób. Dziś to spora, bardzo aktywna grupa wolontariuszy, którzy nie szczędzą czasu i sił, aby wspierać inicjatywę.

– I to jest najcenniejsze, gdyż chodzi właśnie o świadomość, jak bardzo w Głogowie hospicjum jest potrzebne, a im więcej nas, tym łatwiej jest przekonywać decydentów do naszej idei. Ważne też, że zwykli ludzie, którzy dopiero w chwili, gdy stykają się z nowotworem wśród swoich bliskich, rozumieją, jak bardzo opieka hospicyjna jest ważna – mówi Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie.

Miasto w tym roku planuje zakończenie dokumentacji projektowej, otrzymanie kosztorysów oraz uzyskanie pozwolenia na budowę, a także dociągniecie przyłączy do działki na Paulinowie, gdzie ma w przyszłości stanąć hospicjum. Plan jest taki, by już w przyszłym roku rozpocząć roboty inwestycyjne.

– Mamy świadomość, że zebrane ok. 110 tys. zł. nie wystarczy na budowę, ale ważne, że teraz bardzo zaangażowało się miasto i mamy nadzieję, że rada miasta zaakceptuje propozycję prezydenta i w przyszłorocznym budżecie faktycznie znajdą się pieniądze na pierwsze prace. Trzeba mieć również nadzieję, że KGHM wesprze budowę hospicjum – dr Glińska zapowiada, że w najbliższym czasie będą kolejne zbiórki – m.in. podczas Stachuriady w Grochowicach.
DAB

Podziel się informacją ...
  • 237
  •  
  •  
  •  
  •  
  •