Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta? PiS zapowiada prezentację kandydatów do parlamentu

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta? PiS zapowiada prezentację kandydatów do parlamentu 1

Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej trwa odliczanie do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu. Do otwarcia lokali wyborczych pozostało 60 dni. A w Platformie Obywatelskiej trwają przepychanki o miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej – na razie piątka jest pewna, wśród niej posłanka Ewa Drozd (5. miejsce), ale chciałby się w tym gronie znaleźć jeszcze starosta Jarosław Dudkowiak. Decyzja ma zapaść pod koniec tygodnia, najpóźniej do soboty (17.07.).

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta? Władze głogowskiego PiS-u zapowiadają konferencję prasową, która ma odbyć się na początku przyszłego tygodnia. I właśnie wtedy mamy poznać kandydatów na posłów z ramienia tej partii z naszego regionu. Nie ma wątpliwości, że podczas zbliżających się wyborów oczy skierowane będą szczególnie na Wojciecha Zubowskiego, który ma starać się o trzecią kadencję w Sejmie. Sam zainteresowany na razie nie jest wylewny w słowach. – Poczekajmy, zobaczymy – ucina spekulacje Zubowski, choć nie ukrywa, że w wyborach zamierza wystartować. – Trzeba jednak poczekać na oficjalne listy – dopowiada.

Ostatnia kadencja była dla niego sukcesem – przecież PiS wygrał wybory, miał w parlamencie większość, więc bez przeszkód mógł realizować swój program wyborczy. – Wiele rzeczy faktycznie nam się udało, jak walka ze szarą strefą, obniżenie wieku emerytalnego czy wprowadzenie pakietów socjalnych – przyznaje poseł. Były też te indywidualne, bo zasiadł w kilku komisjach, w tym najbardziej medialnej dotyczącej Amber Gold. Pewniakiem na kolejną kadencję jednak się nie czuje. Uważa, że kampania wyborcza będzie pracowita. A co z konkurencją?

– Myślę, że trzeba zachęcać głogowian do dwóch rzeczy – aby po pierwsze wzięli udział w wyborach, po drugie zagłosowali na kandydata z Głogowa – bez względu na nasze sympatie lub preferencje wyborcze – jakby nie chciał być złośliwy. PiS w nadchodzących wyborach prawdopodobnie również wystawi dwóch kandydatów z Głogowa, ale to drugie nazwisko – mniej pewne – poznamy właśnie na konferencji. Na razie trzymane jest w tajemnicy.
MK

Podziel się informacją ...
  • 42
  •  
  •  
  •  
  •  
  •