Dzieje sięGłogów

Gdzie wykorzystać bon turystyczny w Głogowie? Lista jest krótka1 min na czytanie

Gdzie wykorzystać bon turystyczny w Głogowie? Lista jest krótka

Od 1 sierpnia można korzystać z bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każdego dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w tej samej kwocie. Wystarczy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych założyć konto, zalogować się i wypełnić wniosek. Zrobisz to: TUTAJ.

Świadczenie nie jest jednak wpłacane w formie przelewu pieniężnego a elektronicznego dokumentu. Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em na numer telefonu komórkowego (podany na PUE ZUS przy aktywacji bonu).

Radoxim 5

Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Jakie to organizacje i firmy w Głogowie? Jak do tej pory do programu przystąpiło pięć podmiotów w tym przede wszystkim biura turystyczne, gdzie można po prostu wykupić wycieczki dla dzieci na wakacje, a także Intertrans PKS S.A. U przewoźnika możemy zapłacić bonem bez względu na to, ile kilometrów liczy trasa. Z tej opcji zapłaty może skorzystać też rodzic pod jednym warunkiem – że jedzie w towarzystwie uprawnionego dziecka. Co ciekawe na przykład w Sławie żadna firma nie wpisała się an listę. Pełną znajdziecie: TUTAJ. Bony można wykorzystać do marca 2022 roku.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się