Dzieje sięGłogów

Głogów ma być trzecim węzłem kolejowym na Dolnym Śląsku. Ambitne plany na PKP1 min na czytanie

Głogów ma być trzecim węzłem kolejowym na Dolnym Śląsku. Ambitne plany na PKP

Na dworcu PKP w Głogowie zwołano konferencję prasową, by poruszyć temat kolei. Był prezydent Rafael Rokaszewicz, wicemarszałek województwa Tymoteusz Myrda oraz prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski. – Jakbym powiedział, że Głogów wraca na mapę kolejową Polski z wielkim impetem, to chyba powiedziałbym za mało – rozpoczął Rokaszewicz, by wyliczyć, ile to nowych połączeń od grudnia będzie w naszym mieście. – Chyba nigdy w historii Głogowa takiej ilości nie było – cieszył się.

Na dziś, poza sezonem, mamy 17 połączeń z Wrocławiem i 14 z Zieloną Górą. Ale w sezonie jest ich jeszcze więcej, bo odpowiednio 20 i 17. Wkrótce zostanie uruchomione połączenie Głogowa z Lesznem, którego przygotowanie trwało kilka lat. A potem jeszcze kolejne połączenie z Wrocławiem, ale przez Rudną, Lubin i Legnicę. – To dodatkowe osiem par pociągów z Wrocławiem – liczył Rokaszewicz. Zmieni się też trasa pociągu Intercity – po modernizacji będzie jechał też przez Głogów i m.in. Lubin.

– Mam nadzieję, że głogowianie będą często korzystali z tego połączenia – głosił dumnie wicemarszałek Myrda o połączeniu Głogów-Leszno. Mówili też o stworzeniu aglomeracji kolejowej w Zagłębiu Miedziowym, która połączyłaby Głogów, Polkowice i Lubin, choć to odległe plany. W ciągu trzech lat miałby powstać projekt tej inwestycji.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się