Dzieje sięGłogów

Głogowianin pędził przez wieś 111 km/h! Stracił prawo jazdy jeszcze w starym roku1 min na czytanie

Głogowianin pędził przez wieś 111 km/h! Stracił prawo jazdy jeszcze w starym roku. Dziś policjanci przede wszystkim sprawdzają trzeźwość

Jak informuje wschowska policja, w miniony weekend przeprowadzone kontrole prędkości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego troje lekkomyślnych kierowców, którzy w obszarze zabudowanym osiągnęli prędkości 121km/h, 112km/h i 111km/h.

Pierwszym kierowcą, który nie umknął wschowskiej drogówce, był 38-letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna pędził w sylwestra swoim BMW przez Nową Wieś z prędkością 111km/h. Pobłażliwości nie było. Stracił prawo jazdy. 

Tego samego wieczoru w Dębowej Łęce wpadł 44 – letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który okazał się sylwestrowym rekordzistą osiągając prędkość 119 km/h. (1 stycznia) patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującą audi, która osiągnęła 112km/h w Dębowej Łęce. 38-letnia mieszkanka powiatu żarskiego jak jej poprzednicy również straciła prawo jazdy.

Dzisiaj (2.01) na drogach powiatu wschowskiego prowadzone są działania „Trzeźwy kierowca” ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko na podwójnym gazie.

Opr. RED 

Fot. KPP Wschowa 

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się