Dzieje sięGłogów

Głogowska policja: Uważajcie na fałszywych kominiarzy!1 min na czytanie

Głogowska policja: Uważajcie na fałszywych kominiarzy!

Głogowska policja ostrzega przed fałszywymi kominiarzami. – W sytuacji, kiedy ktoś puka do naszych drzwi, najważniejszym jest to, aby stosować zasadę ograniczonego zaufania – przypomina Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie. – Nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności z kim rozmawiamy – uprzedza.

Wyjaśnia, że oszuści stojący przed progiem mieszkania są często bardzo dobrze przygotowani do kradzieży i gotowi na wszystko, żeby zdobyć swój łup. – Sposób w jaki działają określany jest jako tzw. oszustwo pod legendą, czyli wcielają się w różne role takie jak m.in. pracownicy administracji, listonosze czy hydraulicy. To wszystko tylko po to, aby móc wejść do naszego mieszkania zasłaniając złe zamiary zmyśloną postacią. Kiedy już uda im się przekroczyć próg, odgrywają swoją zaplanowaną scenkę by okraść swoje ofiary – dodaje, że wielu z nich przebiera się za kominiarzy.

Radoxim 5

– Przede wszystkim prawdziwi kominiarze na kontrole przychodzą zapowiedziani. Tego typu informacje zawsze są wywieszane z kilkudniowym wyprzedzeniem w bramach czy na tablicach ogłoszeń danej spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty. Dokładnie określone jest w nich kiedy i w jakich godzinach możemy spodziewać się wizyty kominiarza. Dodatkowo znaleźć możemy także dane kontaktowe, aby umówić inny dogodny termin kontroli – zwraca uwagę Szuwikowski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się