Dzieje sięGłogówWideo

Głogowska Rada Seniora kończy swoją kadencję. Mają się czym pochwalić1 min na czytanie

Głogowska Rada Seniora kończy swoją kadencję. Mają się czym pochwalić

Głogowska Rada Seniora powstała w 2015 roku. W jej skład wchodzi obecnie 12 osób – to przedstawiciele instytucji, organizacji i klubów senioralnych działających w mieście. Seniorzy przypatrują się i doradzają prezydentowi. Dziś (16.10.) w ratuszu odbyło się ostatnie spotkanie kadencji tej rady.

– Seniorzy zgłaszają swoje uwagi prezydentowi. Przez ostatnie cztery lata odbywały się posiedzenia. Debatowano i podjęto mnóstwo inicjatyw w tym tę największą – czyli Głogowska Biesiada Seniorów – mówiła Martyna Rybka, pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.
– Taka rada jest potrzebna, bo reprezentuje bardzo dużą grupę głogowian, którzy może nie są już aktywni zawodowo, ale są czynni i korzystają z tego, co wszystko w mieście jest – podkreślał prezydent Rafael Rokaszewicz.

Przewodniczącym rady jest Stanisław Kuc, który zaznaczał, że postulowali m.in. o przystanek autobusowy koło Lidla. – Było wiele spraw do załatwienia. W 2016 roku uchwałą podjęliśmy utworzenie hospicjum. Załatwiliśmy koperty życia, gdzie korzystaliśmy z innych doświadczeń. Przenieśliśmy to na swoje podwórko – wyliczał. Kadencja rady trwa cztery lata. Nabór na kolejną się już zakończył.
MK

Głogowska Rada Seniora kończy swoją kadencję

Głogowska Rada Seniora kończy swoją kadencję. Mają się czym pochwalić!CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/glogowska-rada-seniora-konczy-swoja-kadencje-maja-sie-czym-pochwalic/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Środa, 16 października 2019
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się