Dzieje sięFotoGłogówWideo

Z latarkami po zakamarkach głogowskich zabytków. Z prezydentem było ciekawie12 min na czytanie

Prezydent odkrywa przed mieszkańcami głogowskie tajemnice. W podziemiach i kazamatach przy latarkach 3

Na spacer po zabytkach Głogowa z prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem, nazwany nocnym stawiło się około 300 osób. Starsi, młodsi, wyposażeni w latarki chcieli przeżyć małą przygodę i posłuchać ciekawostek o mieście i jego historii. A było tego wiele. O godz. 18 spotkaliśmy się pod ratuszem, gdzie prezydent opowiedział o założeniu miasta oraz o historii ratusza.

Nocne zwiedzanie Głogowa z prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem cz. I

Na spacer po zabytkach Głogowa z prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem, nazwany nocnym stawiło się około 300 osób. Starsi, młodsi, wyposażeni w latarki chcieli przeżyć małą przygodę i posłuchać ciekawostek o mieście i jego historii. A było tego wiele. Oto część pierwsza spaceru. O godz. 18 spotkaliśmy się pod ratuszem…

Opublikowany przez MyGlogow.pl Środa, 1 maja 2019

Po drodze do podziemia kościoła Bożego Ciała, zatrzymaliśmy się przy odbudowywanym teatrze, gdzie znów usłyszeliśmy kilka ciekawostek.

Radoxim 5
Nocne zwiedzanie Głogowa z prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem cz. II

Na spacer po zabytkach Głogowa z prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem, nazwany nocnym, przyszło kilkaset osób. Starsi, młodsi, wyposażeni w latarki chcieli przeżyć małą przygodę i posłuchać ciekawostek o mieście i jego historii. W drugiej części spaceru wysłuchaliśmy opowieści o odbudowie Teatru Miejskiego im. Andreasa Gryphiusa dziś znajdującego się w stanie ruiny zabytkowego teatru i opery, zniszczonego w czasie II wojny światowej. Ale nie tylko o tym…W kolejnej części odwiedzimy podziemia kościoła… Zaglądajcie na MyGlogow.pl, niebawem kolejny film.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Niedziela, 5 maja 2019

Uczestniczących w spacerze po historii głogowian było tak dużo, że aby zejść do podziemi musieli się dzielić na grupy. Ale warto było posłuchać kolejnych informacji zarówno w mrocznych piwnicach, jak i przy synagodze, gdzie oczekującym barwnie wypełnił czas Ireneusz Dominiak sypiąc anegdotami i nieznanymi historiami miasta.

Odwiedziny ruin Kościoła św. Mikołaja były okazją do opowiedzenia historii wszystkich głogowskich kościołów. Potem jeszcze fosa, kazamaty w świetle latarek, spacer przy murze obronnym miasta i na koniec pamiątkowa fotografia. A i była jeszcze niespodzianka dla wszystkich uczestników. Każdy otrzymał od prezydenta biało-czerwoną flagę, aby mógł ją wywiesić 2 maja, w Dzień Flagi.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się