Dzieje sięGłogówKoronawirus

Internat dla służb. Jeśli nie chcą wracać do domu, mogą z niego korzystać1 min na czytanie

Internat dla służb. Jeśli nie chcą wracać do domu, mogą z niego korzystać

Internat należący do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie został przekazany dla potrzeb służb mundurowych: Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Głogowskiego Szpitala Powiatowego. – Podjąłem taką decyzję, aby po służbie mogli przebywać w tym budynku, spać w nim. To dla tych, którzy mają obawy czy po pracy mogą wrócić do domu, gdzie mieszkają często z osobami schorowanymi i starszymi. To nie jest kwarantanna, to miejsce dla zdrowych osób – mówi starosta Jarosław Dudkowiak.

Decyzja zapadła po konsultacjach z przedstawicielami tych wszystkich jednostek.

Do dyspozycji jest 40 miejsc. To pokoje jednoosobowe ze wspólną łazienką. – Służby będą miały zapewniony posiłek. Mogą w nim przebywać tak długo, jak będzie to potrzebne – dodaje Marta Greber, dyrektor placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. Z tej pomocy służby mogą korzystać od dziś (19.03.) od godz. 14.

Radoxim 3

– Musimy chronić tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z wirusem. Aby mogli w spokoju wykonywać swoje czynności – zauważał starosta. Dziękują tym, którzy będą pracować w internacie.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się