Dzieje sięGłogów

Jeden z uczestników niedzielnego protestu osądzony. Drugi czeka na proces1 min na czytanie

Jeden z uczestników niedzielnego protestu już osądzony. Drugi czeka na proces

Policja w niedzielę w trakcie niedzielnych zamieszek zatrzymała dwie osoby. Sebastian W. to jest właśnie jeden z zatrzymanych. W poniedziałek (29.03.) został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Głogowie i oskarżony o znieważenie policjanta. Sąd rozpatrzył jego sprawę w specjalnym trybie przyspieszonym.

Jak się dowiedzieliśmy, Sebastian W. został uznany przez sąd winnym znieważenia policjanta. Sąd ukarał go za to grzywną wysokości 1 tys. 800 zł, a ponadto na rzecz pokrzywdzonego policjanta zasądził od niego kwotę 1 tys. zł. Musi także pokryć koszty sądowe, a to 836 zł oraz koszty tzw. zastępstwa procesowego, czyli adwokata – 442 zł. Wyrok nie jest prawomocny i można się od niego odwołać. Mężczyzna został zwolniony po ogłoszeniu wyroku.

Radoxim 3

Natomiast sąd nie zgodził się, aby drugą sprawę – głogowianina, który jest oskarżony o uszkodzenie ciała policjanta (miał go kopnąć) – rozpatrywać w podobnym trybie przyspieszonym. Będzie ją rozpatrywał w trybie zwykłym i przesłuchiwał świadków tego wydarzenia. Rozprawę wyznaczył na połowę czerwca.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się