Dzieje sięGłogów

Mężczyzna potrzebował pomocy, kobieta zmarła2 min na czytanie

Jedna osoba potrzebowała pomocy, druga zmarła

Głogowscy strażacy mieli dziś (11.01) dwa wezwania do pomocy w otwarciu mieszkań. Pierwsze przy ul. Budowlanych, drugie przy Mechanicznej. W obu przypadkach nie można było się skontaktować ze starszymi osobami.

– Zostaliśmy zaalarmowani do pomocy policji w otwarciu mieszkania przy ul. Budowlanych, ponieważ od kilku dni nie było kontaktu ze starsza osobą – informuje Szymon Szydłowski, oficer prasowy głogowskich strażaków – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu mieszkania celem dotarcia do osoby wewnątrz mieszkania. Mieszkanie otwarto przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego i hydraulicznej wyważarki. Do środka wszedł patrol policji oraz zespół Pogotowia Ratunkowego. ZRM podjął czynności celem udzielenia pomocy mężczyźnie – relacjonuje.

W trakcie kończenia działań, strażacy dostali kolejne zgłoszenie. Tym razem przy ul. Mechanicznej. Starsza kobieta nie otwierała drzwi. Strażacy chcieli użyć sprzętu hydraulicznego, ale na miejsce przybył ślusarz zamówiony przez członków rodziny. – Przystąpił do bezinwazyjnego otwarcia drzwi lokalu. Do mieszkania udał się zespół ratowników, który stwierdził zgon osoby – wyjaśnia oficer.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się