Dzieje sięGłogów

Jesień czy zima budowlańcom niestraszna! Mury TBS-ów na Żarkowie pną się do góry 1 min na czytanie

Jesień czy zima budowlańcom niestraszna! Mury TBS-ów na Żarkowie pną się do góry 

Kierownik budowy zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem. Harmonogram prac nie jest zagrożony. – Nawet zimą – przy odpowiednim doborze materiałów budowlanych – będzie można kontynuować prace – powiedział nam kierownik. Na dziś z ziemi wyrosły już dwa bloki TBS – nr 19 i 20. Chodzi o wielomilionową inwestycję miasta w budowę bloków na Żarkowie w Głogowie.  

W jednym z bloków trwa właśnie stawianie ścian parteru, a w drugim zalano już strop nad podziemną kondygnacją. Wygląda to imponująco, choć to zaledwie dwa bloki z siedmiu planowanych w ramach inwestycji TBS na Żarkowie. W sumie będzie więc tam 9 bloków, jeżeli plany uda się zrealizować.

Jesień czy zima budowlańcom niestraszna! Mury TBS-ów na Żarkowie pną się do góry  1
Tak to ma wyglądać! Wizualizacja: Gmina Miejska Głogów

Dlaczego 9? Dwa już tam są od wielu lat. Ich remont przeprowadzono jeszcze za kandencji prezydenta miasta Jana Zubowskiego. Nowe budynki – w tym etapie dwa, a w przyszłości jeszcze 5 – będą nawiązywać wyglądanem właśnie do tych wyremontowanych. Elementy ceglane na elewacji, a nawet drewno to będzie je wyróżniać.

Warto dodać, że miasto na budowę dwóch bloków – nr 19 i 20 – pozyskało wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 mln 250 tys. zł, a wartość inwestycji to blisko 18 mln zł. W sumie przybędzie w mieście 48 mieszkań o metrażu od 45 do 60 mkw. Prace wykonuje firma Bud-Dom z Głogowa. Prace mają się zakończyć we wrześniu 2023 roku.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się