Dzieje sięGłogów

Już przybywa bezrobotnych! Ruszyły zwolnienia w niektórych branżach1 min na czytanie

Już przybywa bezrobotnych! Ruszyły zwolnienia w niektórych branżach 2

– Bezrobotnych przybywa – nie ukrywa Sławomir Majewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. – W zasadzie, tak licznie, od dwóch dni – dodaje. Ludzie tracą pracę. Tylko dziś (2.04.) do godz. 11 zarejestrowano 19 osób. A to początek, bo dokumenty spływają, a urzędnicy na bieżąco wprowadzają dane.

A jeszcze w marcu bezrobocie było historycznie niskie – w powiecie głogowskim było 2 tys. bezrobotnych, a stopa wynosiła ledwie 7 proc. – Przyznam szczerze, że w mojej dotychczasowej, wieloletniej przecież pracy w urzędzie, z czymś takim się nie spotkałem – zaznacza Majewski. Niestety, mimo wiosny, gdzie zwykle bezrobocie jeszcze spadało w dół, nie ma dobrych informacji. – Kryzys przeżywają usługi i gastronomia – wymienia. Nie mniejsze problemy będą mieli ci, którzy zwykle w tym czasie pracowali sezonowo. Ponadto zastój czeka budownictwo.

Dyrektor szacuje, że do końca roku przybędzie około tysiąca bezrobotnych. – Oczywiście to jest oparte danymi na ten moment. Stopa bezrobocia przekroczy 10 proc. Powiem tak – oby to tylko tak się skończyło, choć dla każdej z tych osób, rodzin, to wielki dramat – martwi się.

Urząd jest przygotowany – bezrobotni mogą skorzystać z pomocy m.in. z zasiłków.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się