Dzieje sięGłogów

Kiedy ruszą szczepienia na COVID 19 w Głogowie? Ilu jest chętnych?1 min na czytanie

Oddział zapełnia się chorymi na COVID 19. Podjeżdża karetka za karetką 4

W ramach pierwszej dostawy Polska otrzymała blisko 10 tys. dawek szczepionek przeciw COVID-19.  18 szpitali otrzyma od 150 do 900 dawek, inne, wytypowane do szczepienia w pierwszej turze szpitale – po 75 dawek.

– Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek – co pozwoli zaczepić do końca stycznia ok. 750 tys. pacjentów – informował podczas konferencji w szpitalu szef KPRM Michał Dworczyk.

Jako pierwsze zostaną zaszczepione osoby z tzw. grupy „0”, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. A to m.in. pracownicy medyczni. Sprawdziliśmy, kiedy szczepienia ruszą więc w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Jak na razie w tej sprawie konkretów nie ma. Okazuje się, że trwają procedury. – Zbieramy listy chętnych do szczepień w pierwszej turze. Chodzi chociażby o pracowników medycznych także innych przychodni, DPS-u czy MOPS-u – mówi Ewa Todorov, rzecznik prasowa szpitala.

Na razie zgłosiło się ponad 500 takich osób spoza szpitala. Ponadto chęć zaszczepienia się na COVID 19 wyraził co drugi pracownik szpitala. – Termin na wpisanie się na listę mija dziś. Pracownicy szpitala ciągle się dopisują. Pamiętajmy, że były święta, urlopy, kolejni znajdowali się w kwarantannie – dodaje Todorov. Każdy z chętnych zostanie zaszczepiony dwukrotnie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się