Dzieje sięGłogów

Klienci interweniują: Rośnie wam góra śmieci!2 min na czytanie

Klienci interweniują: Rośnie wam góra śmieci!

Pod budynkiem, gdzie znajduje się sklep z artykułami gospodarstwa domowego Neonet oraz bar szybkiej obsługi KFC, rośnie góra śmieci. Uszkodzona pralka, butelki, worki z jedzeniem i zielenią. Kierowcom pobliskiej stacji benzynowej, ale i klientom, którzy podjeżdżają tam zamówić jedzenie, to przeszkadza. Widząc to: pół żartem, pół serio życzą sobie – smacznego. Choć do smaku, ale też do śmiechu, chyba nie jest nikomu.

– Śmieci latają po całej okolicy – interweniuje głogowianin pan Sebastian wskazując, że takie śmietnisko powstało przy wyjściu służbowym z obu lokali. – Te śmieci wiatr rozwiał po całym placu stacji benzynowej. A kilka dni wcześniej uciekł stąd szczur w wielkości małego kota. Coś okropnego – dodaje. Okazuje się, że jedni i drudzy – czyli kierownictwo Neonetu oraz KFC – zdają sobie sprawę z problemu. – To nie nasze śmieci, ale interweniowaliśmy w ich sprawie nawet w centrali – mówi nam Maciej Wesołowski, kierownik sklepu. W restauracji tłumaczą się. – Ktoś nam podrzucił te worki ze śmieciami. Przed świętami firma zewnętrzna sprzątała teren wokół budynku i nie zabrała ich ze sobą zostawiając koło naszego kontenera – usłyszeliśmy. Ponadto ponoć gałęzie i trawę przywieźli tutaj działkowcy. Pralka też znalazła się przypadkiem.

Dziś (3.01.) kosz opróżniono, lecz worków ustawionych obok nikt nadal nie wywiózł. I nie zrobi tego, bo to dodatkowo płatna usługa. – Każda firma ma podpisaną umowę. Kontenery opróżniane są zgodnie z harmonogramem – przypomina Rafał Sikora z GPK PreZero Głogów. Kiedy ktoś to uprzątnie? Nie wiadomo. Na razie trwają w tej sprawie… negocjacje. Winnego wskazać palcem też nie można, bo akurat z tyłu budynku nie ma monitoringu. Prędzej czy później ze śmierdzącym problemem trzeba jednak się uporać.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się