Dzieje sięGłogów

Kolejna awaria sieci. Znów nie będzie ogrzewania i ciepłej wody1 min na czytanie

Kolejna awaria sieci. Znów nie będzie ogrzewania i ciepłej wody

Para unosząca się z wykopu tuż obok przejścia podziemnego przy Bramie Brzostowskiej widoczna jest z daleka. – Od dwóch tygodni – informuje nas pani Marta, nasza Czytelniczka. Prosi o to, by sprawdzić co się tam dzieje. Teren jest ogrodzony barierkami.

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy poinformowało, że faktycznie jest kolejna awaria sieci, ale na razie nie wiadomo dokładnie w którym miejscu. – Trwa jej lokalizacja – usłyszeliśmy od dyspozytora. Twierdzi, że w następnych dniach pojawi się komunikat dotyczące ewentualnych przerw w dostawie ciepła w Głogowie. Ile tym razem potrwają utrudnienia? Trudno powiedzieć. Zwykle jest to dzień.

Na początku marca do ratusza dotarło pismo od Marek Litwiński, wiceprezes zarządu WPEC. – Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni poziom świadczenia usług – pisze już na wstępie. Nie ukrywa, że zdarzają się jednak sytuacje trudne do przewidzenia. To awarie infrastruktury sieciowej zarówno tej podziemnej, jak i nadziemnej. – Infrastruktura ma już swoją kilkudziesięcioletnią historię eksploatacyjną. Z taką niespodziewaną sytuacją mieliśmy do czynienia na przełomie listopada i grudnia, gdy doszło do ujawnienia rozszczelnienia fragmentów nadziemnej sieci magistralnej zbudowanej w latach siedemdziesiątych ub. wieku – zaznacza.

Dodaje, że sieć poddawana jest stałym oględzinom przez służby techniczne WPEC. – A zauważone usterki usuwane były w dogodnych dla odbiorców terminach, jak do tej pory w okresie krótkich letnich przerw konserwacyjnych – przypomina wiceprezes. Więcej o tym: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  • 126
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się