Dzieje sięGłogów

Kolejny krok w stronę budowy obwodnicy Głogowa1 min na czytanie

Wiceminister zapewniał, że drogi most powstanie. Ma kosztować setki milionów

Marszałek Województwa Dolnośląskiego poformował o wszczęciu postępowania ws. zatwierdzenia „Projektu robót geologicznych dla potrzeb określenia warunków hydrologicznych projektowanej inwestycji budowy obwodnicy Głogowa w ciągu Drogi Krajowej nr 12”.

– Na spotkaniu wiceminister infrastruktury zapewnił, że zadania inwestycyjne ujęte w programie mają zagwarantowane finansowanie i realizowane będą niezwłocznie po wykonaniu dokumentacji – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Radoxim 5

Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła 1,5 roku temu opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego budowy obwodnicy Głogowa wraz z mostem na Odrze.

– Opracowanie jest bardzo zaawansowane i pod koniec roku powinniśmy poznać wariant przebiegu obwodnicy. Nasze zadanie jest jedną z najbardziej skomplikowanych inwestycji tego programu – dodaje. Zakłada budowę około 20 km drogi od węzła na S3 do drogi nr 12 za Serbami. Będzie to droga klasy GP z 4 pasami ruchu, węzłami bezkolizyjnymi zamiast skrzyżowań, wiaduktami i oczywiście mostem.

Szacunkowa wartość to aż 850 mln zł. – Ministerstwo poinformowało, że jeśli nie będzie niespodzianek to przewidywany termin ogłoszenia przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” to grudzień 2022 roku – zwraca uwagę prezydent.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się