Artykuł Informacyjny

Korona Kielce vs Chrobry Głogów – wkrótce powrót na boiska 1. Ligi!6 min na czytanie

Korona Kielce vs Chrobry Głogów – wkrótce powrót na boiska 1. Ligi! 4

Powrót piłkarzy na boiska Ekstraklasy z pewnością wzbudził apetyty wśród kibiców Chrobrego, którzy już nie mogą doczekać się kolejnych meczów ich zespołu na poziomie 1. Ligi. Do restartu rozgrywek coraz bliżej, dlatego też zapraszamy na zapowiedź pierwszego meczu rundy wiosennej – Korona Kielce vs Chrobry Głogów!

Korona Kielce

Kielczanie przystąpią do tego spotkania w rytmie meczowym, ponieważ o tydzień szybciej wznowią rozgrywki. Podopieczni Macieja Bartoszka 20 lutego zmierzą się na wyjeździe z Widzewem Łódź w ramach zaległego starcia z poprzedniej rundy. Jak wypadnie Korona oczywiście ciężko prognozować, jednak bazując na tym, co zaprezentowali podczas meczów sparingowych, można zakładać, że wystąpi w nowym systemie taktycznym i powinno minąć jeszcze trochę czasu, zanim drużyna wdroży wszystkie schematy i zachowania.

W sparingach Korona miała problemy i przegrywała nawet z niżej notowanymi przeciwnikami. Trener nawoływał, aby dać im trochę czasu, choć mimo wszystko można powiedzieć, że to dobra wiadomość dla Chrobrego. Zmiana formacji i taktyki zazwyczaj pochłania trochę czasu, aby wszystko zaczęło funkcjonować, więc podopieczni trenera Djurdjevića mogą to wykorzystać.

Korona w tym sezonie lepiej prezentuje się w meczach wyjazdowych, niż na swoim boisku, gdzie przegrała więcej meczów, niż wygrała. Statystyki, jak na drużynę, która według zakładów bukmacherskich miała być głównym kandydatem w walce o awans, są porażające. Kielczanie zdobyli tylko 9 z 24 możliwych punktów na swoim obiekcie. Co więcej – w tym czasie zanotowali aż pięć ligowych porażek i nie można powiedzieć, aby Chrobry stał na straconej pozycji.

Statystyki – Korona Kielce:

 • Korona wygrała 3 z 8 meczów domowych.
 • Kielczanie przegrali aż pięć razy na swoim boisku.
 • Korona do tej pory nie zanotowała remisu na własnym obiekcie.
 • Kielczanie w 8 meczach domowych stracili aż 14 goli.
 • Korona zdobyła zaledwie 6 bramek od początku sezonu na swoim boisku.
 • 9 – tyle punktów wywalczyła Korona na swoim boisku.
 • Korona przegrała 3 z 5 ostatnich meczów domowych.
 • Korona przegrała w dwóch ostatnich starciach ligowych.
 • Kielczanie są jedną z najbardziej underowych drużyn na boiskach 1. Ligi.
 • Korona przegrała więcej spotkań, niż wygrała od początku sezonu.

Chrobry Głogów

Podopieczni trenera Djurdjevića bez wątpienia postarają się wykorzystać zmiany taktyczne rywala, a także fakt, że Korona słabiej wygląda w meczach domowych. W przeciwieństwie do Kielczan Chrobry zakończył rundę jesienną na serii trzech spotkań bez porażki i obecnie ma punkt więcej od pierwszego rywala po restarcie rozgrywek.

Chrobry miał bardzo słaby początek poprzedniej rundy, jeśli weźmiemy pod uwagę spotkania wyjazdowe, jednak widać, że trener ogarnął panujący chaos w delegacjach, ponieważ Głogowianie zdobyli aż 7 z 8 wywalczonych punktów na dystansie trzech ostatnich wyjazdów. Problemem Chrobrego, na który warto było zwrócić uwagę podczas przygotowań do nowej rundy, był aspekt gry defensywnej. Pomarańczowo-Czarni nie zachowali czystego konta od 19 września, a dodatkowo w każdym z ostatnich siedmiu starć na wyjeździe stracili przynajmniej jednego gola. Na pewno nie są to optymistyczne liczby, jednak z drugiej strony wyraźnie pokazują, w których aspektach potrzebna jest poprawa.

Chrobry w ostatnim czasie rozegrał kolejne spotkanie sparingowe przed nową rundą – opis i zdjęcia znajdziesz tutaj.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Chrobry: Bieszczad (46, Makuchowski) – Ilków-Gołąb (46, Ziemann), Bougaidis (46, Michalec), Juraszek (72, Wawrzyniak), Stolc (46, testowany 1), Cywka (30, Michalczyk), Kolenc (30, Mandrysz), Antochów (46, Bryła (72, Zygmunt)), Banaszewski (46, Machaj), Piotrowski (30, Piła (60, testowany, 2)), Lebedyński (46, Kowalczyk).

Mimo wszystko nie ma co wyciągać daleko idących wniosków, ponieważ do startu ligi jeszcze wiele może się zmienić w głowie trenera, czy też na podstawie urazów.

Chrobry Głogów:

 • Chrobry, podobnie jak Korona ma na koncie więcej porażek, niż wygranych.
 • Ekipa z Głogowa jest niepokonana w trzech ostatnich meczach ligowych.
 • Chrobry przed rozpoczęciem rundy ma punkt przewagi nad Koroną.
 • Głogowianie w meczach wyjazdowych uzbierali 8 punktów, z czego aż 7 w trzech ostatnich starciach.
 • Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się remisem 1:1.
 • Trzy ostatnie delegacje Chrobrego to wyniki BTTS.
 • Chrobry w każdym z ostatnich siedmiu meczów wyjazdowych stracił przynajmniej jednego gola.
 • Głogowianie nie zachowali czystego konta od 19 września na boiskach ligowych.

Zakłady bukmacherskie – kto faworytem?

W tym momencie pojawiły się już proponowane kursy przed tym spotkaniem. Na ich podstawie można stwierdzić, że Superbet zakłady bukmacherskie faworyzują tutaj drużynę gospodarzy. Pierwsza kolejka Ekstraklasy pokazała jednak, że w polskiej piłce kursy niewiele znaczą, ponieważ aż 5 z 8 pojedynków zakończyło się przeciwnie do przewidywań.

Korona Kielce to jedna z najbardziej underowych drużyn na boiskach 1. Ligi, jednak warto wziąć to stwierdzenie na tapetę. Kielczanie głównie notują takie rezultaty w spotkaniach wyjazdowych, gdzie mają bilans bramkowy 7:6. Aż 6 z 7 rozegranych delegacji kończyli z wynikami -2,5 gola, a wyjątkiem jest tutaj starcie z Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami w rundzie jesiennej było wyrównane i zakończyło się ostatecznie remisem 1:1 w Głogowie. Moim zdaniem podobnego scenariusza można się spodziewać w rewanżowej rywalizacji. Chrobry regularnie traci bramki na wyjazdach, co pokazują statystyki, natomiast Korona od początku sezonu fatalnie wypada w meczach na swoim boisku i na palcach jednej ręki można policzyć spotkania, w których zagrała na zero z tyłu. Proponowana opcja z oferty zakładów bukmacherskich w tej rywalizacji to BTTS, czyli oba zespoły strzelą gola.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

Podziel się informacją ...
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Zobacz inne