Co gdzie kiedyDzieje sięGłogówRegion

Kropla krwi na wagę złota! Pomóż już dziś!1 min na czytanie

Młodzież oddała krew dla obywateli Ukrainy 1

Stany krwi grup ujemnych O (-), A (-), B (-) oraz grupy O(+) w Regionalnym  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu są na bardzo niskim poziomie, dlatego Centrum apeluje o krew. W szpitalach przebywa wielu pacjentów (w tym oczekujących na przeszczep), którzy potrzebują krwi grup ujemnych.

– Nadzieja jest jednak w mieszkańcach Dolnego Śląska. To właśnie Państwo mogą uratować niejedno życie – informuje Monika Kopeć z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu – Każda kropla krwi jest w tej chwili na wagę złota. Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami – dodaje.

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.

W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich  potencjalnych dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum w Głogowie. Oddać krew mogliśmy także wczoraj (07.12) w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.

Wymagany profil Krwiodawcy:

🩸 wiek: 18-65 lat

🩸 ważny dokument tożsamości ze zdjęciem

🩸 waga: minimum 50 kg

🩸 bardzo dobry stan zdrowia

🩸 wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

Więcej informacji na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/

Opr. RED
Źródło: Regionalne  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

Zobacz inne

Więcej w Co gdzie kiedy