Dzieje sięFotoGłogów

Krzysztof Petek w głogowskim liceum [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Krzysztof Petek w głogowskim liceum [ZDJĘCIA] 3

Krzysztof Petek odwiedził I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie. – Mówił o szkole przetrwania i o takich elementach, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia – opowiada Izabela Owczarek, dyrektor Miejskie Biblioteki Publicznej. – Nie tylko w sytuacji zagrożenia wojennego. Żyjemy w niepewnych czasach – dla nich to jest szokujące. Być może kilka takich wskazówek pozwoli im poczuć się bezpieczniej. Warto wiedzieć – jak rozpoznawać różne zagrożenia – dodaje. Biblioteka pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na serię takich spotkań. A Krzysztof Petek spotka się wkrótce jeszcze z młodszymi uczniami w naszych szkołach.

Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. 

Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich, współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC. W roku 2007 został wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału ZLP. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się