Dzieje sięGłogów

Kultura po co to komu? Takie hasła na głogowskich przystankach1 min na czytanie

Kultura po co to komu? Takie hasła na głogowskich przystankach

Pewnie wielu z was zastanawia się… o co chodzi? Na przystankach komunikacji miejskiej pojawiły się nowe naklejki z hasłami “Kultura po co to komu?”. Organizatorem akcji – właśnie pod tą nazwą – jest Miejski Ośrodek Kultury. Pomysłodawcą Dorota Drozd, która chciała w ten sposób zwrócić uwagę głogowian na to, że kultura – w czasie epidemii – także jest nam potrzebna.

– Można powiedzieć, że nas otacza – nie ukrywa, bo choć kina, teatry, ośrodku kultury zostały zamknięte, to przeniosła się przecież do internetu. – Trzeba podkreślić, że przez ostatnie tygodnie wiele przedstawień czy koncertów zorganizowaliśmy w sieci – dodaje.

Mają nadzieję, że wkrótce obostrzenia faktycznie zostaną poluzowane. I głogowianie będą mogli ponownie pojawić się chociażby w teatrze. Symbolem ich akcji jest żyrafa. – Żyrafa, symbol akcji, w psychologii kojarzona jest z ogromnymi pokładami empatii. Ponadto ma szeroką perspektywę i emanuje pięknem, podobnie jak kultura – zaznacza Drozd. A akcja zakończy się dopiero w momencie, gdy świat po epidemii wróci do normalności.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się