Dzieje sięFotoGłogów

Kulturalne wakacje z MOK-iem w pełni. Dziś dzieci malowały karmniki…4 min na czytanie

Kulturalne wakacje z MOK-iem w pełni. Dziś dzieci malowały karmniki... 11

Połączenie przyjemnego z pożytecznym. To już drugi dzień odbywających się w Miejskim Ośrodku Kultury warsztatów „Ptaszkanie”, podczas których uczestnicy malowali karmniki dla ptaków.

– Dzieci bardzo chętnie przychodzą – mówi Joanna Kinder, prowadząca zajęcia. – Jest to fajny sposób na spędzanie wolnego czasu w wakacje. Dzieci mają okazję rozwijać swoje twórcze zainteresowania – kontynuuje.

Instruktorzy starają się zapewnić dzieciom różnorakie zajęcia, które mogą sobie wybrać według własnych upodobań.

– Obecnie malujemy karmniki dla ptaków, które będą zaprezentowane na przełomie jesieni i zimy – mówi pani Joanna. Zamontowane będą przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Będę służyły patkom przez lata.

Karmniki pojawią się również na osiedlach, co dla dzieci będzie idealną okazją do pochwalenia się przed mieszkańcami swoją pracą.

– Dzieci będą mogły zabrać rodziców na spacer, odszukać swój karmnik i powiedzieć, że one też miały wkład w pomoc zwierzętom – dodaje pani Joanna.

Również same dzieci są bardzo zadowolone i chętnie biorą udział w zajęciach.

– Bardzo lubię ptaki i cieszę się, że swoją pracą mogę im pomóc. – mówi nam Wojtek (11l.), który ostatnio jest częstym gościem na warsztatach organizowanych w MOK-u. – I ja również lubię tu przychodzić, lubię zwierzątka, a moim ulubionym ptaszkiem jest wróbelek – dodaje 6-letnia Gosia.
AM

Podziel się informacją ...
  • 24
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się