Dzieje sięEdukacja GłogówFotoGłogów

Łamali się opłatkiem. Szkoła Certus urządziła pierwszą taką wigilię9 min na czytanie

Łamali się opłatkiem. Szkoła Certus urządziła pierwszą taka wigilię 21

Wigilia dopiero za prawie dwa tygodnie, ale już dziś (12.12) uczniowie i wychowawcy szkoły Certus w Głogowie łamali się opłatkiem i złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia. Naprawdę można było poczuć magię świąt, bo najważniejsze jest to, w jakim gronie się ten czas spędza. Przez ten i ubiegłe semestry nawiązało się mnóstwo przyjaźni wśród uczniów, ale też i z nauczycielami. Uroczystość odbyła się z inicjatywy rady rodziców, w której imieniu witali jej przedstawiciele: Anna Urbańska i Łukasz Kwapisz.

Na wigilii nie zabrakło też ważnych osobistości z miasta i zarządu Chrobrego Głogów, między innymi prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza, ks. Rafała Zendrana, dyrektora sportowego Jarosława Wielgusa, ale i dających uczniom przykład sportowców: Mateusza Machaja, Michała Iłków-Gołębia i Michała Michalca.

– To pierwsza nasza uroczystość na taką skalę – mówi Anna Urbańska, przedstawicielka rady rodziców – Cieszymy się, że udało się zorganizować ją na Hali Widowiskowo-Sportowej, która została nam użyczona przez zarząd Chrobrego Głogów. Jesteśmy też zadowoleni z cateringu Pierogarni u Bitnera i kuchni Bartłomieja Krężela – dziękuje i przyznaje, że ma nadzieję, że równie wspaniałą wigilię uda się zorganizować także w przyszłym roku.

Uczniowie z sześciu klas oraz ich wychowawcy, pedagodzy i nauczyciele zjedli razem wigilijny posiłek, rozmawiali o minionym roku i dobrze bawili się w akompaniamencie świątecznej muzyki. Mieli też czas do refleksji, do której nakłonił proboszcz głogowskiej kolegiaty ks. Rafał Zendran

– Patrzymy czasem, jak ćwiczycie koło kolegiaty i jesteśmy pod wrażeniem, że dajecie sobie taki mocny wycisk, ale też wykonujecie takie działania wspólnototwórcze i to dla nas znak, że są one potrzebne. Nie tylko w święta, ale i na co dzień, kiedy tworzycie wspólnotę szkoły – opowiadał. Przytoczył też historię, która wydarzyła się w czasie I wojny światowej, kiedy w 1914 roku między stroną niemiecką i angielską frontu wojennego nawiązał się spontaniczny rozejm, dotychczasowi wrogowie sobie zaufali, wyszli z okopów i śpiewając kolędy oraz grając w piłkę, razem spędzili wigilię. To historia, która inspiruje i udowadnia, że właśnie w pokoju i przyjacielskiej rywalizacji buduje się coś wartościowego, a także o sile świąt Bożego narodzenia.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się