Dzieje sięGłogów

Martyna Kierczyńska w TVN 24: Sukces na mistrzostwach został zauważony2 min na czytanie

Martyna Kierczyńska w TVN 24: Sukces na mistrzostwach został zauważony

Martyna Kierczyńska, zawodniczka Legionu Głogów, wystąpiła na żywo w TVN 24. Opowiadała o swoim sukcesie na mistrzostwach świata. A jest przecież się czym chwalić, bo głogowianka została mistrzynią świata muaythai IFMA.

Ten wielki sukces to cel, który od początku sobie zakładała – a trzeba pamiętać, że przecież droga do tego celu była wyboista. – Przygotowania właściwie rozpoczęły się już na początku roku – mówi nam szczęśliwa Martyna opowiadając, że po drodze miała mistrzostwa Polski w K1 czy także w Muaythai. – To były starty kontrolne – dodaje. Nie było łatwo. – Było ciężko – dużo treningów, szkolenie łokci, by być coraz lepszą – wymienia. I do tego doszły jeszcze zgrupowania reprezentacji Polski. – Mogłam tam wspólnie z moimi koleżankami z kadry narodowej podszkolić swoje umiejętności – zaznacza. Sam wyjazd do Abu Dhabi był dla niej więc nagrodą. – Pierwszy raz startowałam w dywizji seniorskiej w Muaythai – jeżeli chodzi o starty międzynarodowe. Był to też mój międzynarodowy debiut w kategorii do 54 kg – mówi. I poszło świetnie. – Towarzyszył mi spory stres i mnóstwo ekscytacji. Stoczyłam cztery walki z bardzo doświadczonymi zawodniczkami z światowej czołówki – cieszy się, bo to dla niej były wielkie przeżycia.

– Los rzucał mi tam wiele kłód pod nogi. Byłam przeziębiona, miała gorączkę i biegunkę. To dało mi w kość. Utrzymałam jednak pełną mobilizację do końca zawodów i mogę cieszyć się ze złota – uśmiech nie znika z jej twarzy. Padają gratulacje z każdej strony. Teraz chce chwilkę odpocząć. – Trzeba wyleczyć wszystkie kontuzje – zapowiada, że pod koniec wakacji rozpocznie przygotowania do kolejnej wielkiej imprezy, a będą to mistrzostwa Europy w K1 – w listopadzie. Lista jej sportowych sukcesów jest długa. Na jej koncie m.in. złote medale mistrzostw Polski w K1, Muaythai czy w Lowkick. Wygrane w Pucharze Świata i jest mistrzynią Europy w K1 WAKO, Muyathai i MMA.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się