Dzieje sięGłogów

Miasto chce sprzedać działkę na Ostrowie Tumskim. Cena wywołacza to ponad pół miliona!2 min na czytanie

Miasto chce sprzedać działkę na Ostrowie Tumskim. Cena wywołacza to ponad pół miliona!
DCIM100MEDIADJI_0291.JPG

To pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki o powierzchni ponad 26 arów. Niewiele? To zależy dla kogo. Wystarczająco dla dewelopera, których chciałby tam postawić budynek wielorodzinny. A może to zrobić, bo nieruchomość w planie zagospodarowania przestrzennego miasta jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną.

Jest to nieruchomość w obrębie 3 miasta na Wyspie Katedralnej. Jak mówi prezydent miasta Rafael Rokaszewicz, Ostrów Tumski to teren perspektywiczny. – Rozwijamy budownictwo mieszkaniowe na os. Piastów Śląskich i Żarkowie. Chcemy by na Wyspie Katedralnej także powstały mieszkania dla głogowian. Zależy mi na tym by ten teren zyskał na atrakcyjności – tłumaczy.

Radoxim 5

Zaznacza, że działka jest atrakcyjnie położona, koło budynku LOK. Po jej zagospodarowaniu, a także zagospodarowaniu działek obok, które znajdują się już w prywatnych rękach, będzie można ruszyć z infrastrukturą wokół, tak by teren był bardzo atrakcyjny.

– A położony jest pięknie. Jeśli dodamy, że po ukończeniu obwodnicy Głogowa ul. Kamienna Droga będzie mniej obciążona przez ruch aut, to Ostrów Tumski ma szansę stać się bardzo atrakcyjnym miejscem w mieście, jeśli chodzi o zamieszkanie – dodaje Rafael Rokaszewicz.

Przetarg odbędzie się 26 października. Wcześniej trzeba wpłacić wadium, żeby wziąc udział w licytacji. Cena wywoławcza to 550 tys. zł netto. Do niej trzeba będzie jeszcze doliczyć podatek VAT. 

Warto dodać, że Ostrów Tumski to teren uznawany za zagrożony powodzią i inwestor będzie musiał to uwzględnić przy inwestycji. Szczegółowo tak to opisano w przetargu:

  • Dla terenów zagrożonych powodzią, przeznaczonych pod nową zabudowę i zagospodarowanie, w tym drogi publiczne – podwyższenie terenu min. do rzędnej poziomu wód powodziowych Q1% ( 75,70 m n.p.m.), w celu ochrony przed powodzią.
  •  Zakaz lokalizacji działalności i prowadzenia robót mających negatywny wpływ na zapewnienie szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych.
  • Dla nowych budynków zakaz lokalizacji piwnic, poziom wejścia
    do budynków i poziom podłogi pierwszej kondygnacji powinien znajdować się min. 30 cm powyżej poziomu wód powodziowych Q1% ( 75,70 m n.p.m.).
  • Opracowanie szczegółowego projektu zabezpieczeń przeciwpowodziowych uwzględniając skutki powodzi z 1997 r.
  • Dopuszcza się budowę wałów przeciwpowodziowych w obrębie wyspy.
  • Możliwość prowadzenia robót związanych z eksploatacją koryta rzeki Odryi jej zatok oraz obiektów hydrotechnicznych.
  • Zakaz grodzenia nieruchomości przyległych do rzeki Odry i jej zatok.  Dopuszcza się prace regulacyjne dla rzeki Odry i jej zatok.

Opr. RED 

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się