Zamknij

Miasto chce sprzedać działkę na Ostrowie Tumskim. Cena wywołacza to ponad pół miliona!

11:07, 17.08.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 11:35, 17.08.2021
Skomentuj

To pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki o powierzchni ponad 26 arów. Niewiele? To zależy dla kogo. Wystarczająco dla dewelopera, których chciałby tam postawić budynek wielorodzinny. A może to zrobić, bo nieruchomość w planie zagospodarowania przestrzennego miasta jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną.

Jest to nieruchomość w obrębie 3 miasta na Wyspie Katedralnej. Jak mówi prezydent miasta Rafael Rokaszewicz, Ostrów Tumski to teren perspektywiczny. - Rozwijamy budownictwo mieszkaniowe na os. Piastów Śląskich i Żarkowie. Chcemy by na Wyspie Katedralnej także powstały mieszkania dla głogowian. Zależy mi na tym by ten teren zyskał na atrakcyjności - tłumaczy.

Zaznacza, że działka jest atrakcyjnie położona, koło budynku LOK. Po jej zagospodarowaniu, a także zagospodarowaniu działek obok, które znajdują się już w prywatnych rękach, będzie można ruszyć z infrastrukturą wokół, tak by teren był bardzo atrakcyjny.

- A położony jest pięknie. Jeśli dodamy, że po ukończeniu obwodnicy Głogowa ul. Kamienna Droga będzie mniej obciążona przez ruch aut, to Ostrów Tumski ma szansę stać się bardzo atrakcyjnym miejscem w mieście, jeśli chodzi o zamieszkanie - dodaje Rafael Rokaszewicz.

Przetarg odbędzie się 26 października. Wcześniej trzeba wpłacić wadium, żeby wziąc udział w licytacji. Cena wywoławcza to 550 tys. zł netto. Do niej trzeba będzie jeszcze doliczyć podatek VAT. 

Warto dodać, że Ostrów Tumski to teren uznawany za zagrożony powodzią i inwestor będzie musiał to uwzględnić przy inwestycji. Szczegółowo tak to opisano w przetargu:

  • Dla terenów zagrożonych powodzią, przeznaczonych pod nową zabudowę i zagospodarowanie, w tym drogi publiczne - podwyższenie terenu min. do rzędnej poziomu wód powodziowych Q1% ( 75,70 m n.p.m.), w celu ochrony przed powodzią.
  •  Zakaz lokalizacji działalności i prowadzenia robót mających negatywny wpływ na zapewnienie szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych.
  • Dla nowych budynków zakaz lokalizacji piwnic, poziom wejścia
    do budynków i poziom podłogi pierwszej kondygnacji powinien znajdować się min. 30 cm powyżej poziomu wód powodziowych Q1% ( 75,70 m n.p.m.).
  • Opracowanie szczegółowego projektu zabezpieczeń przeciwpowodziowych uwzględniając skutki powodzi z 1997 r.
  • Dopuszcza się budowę wałów przeciwpowodziowych w obrębie wyspy.
  • Możliwość prowadzenia robót związanych z eksploatacją koryta rzeki Odryi jej zatok oraz obiektów hydrotechnicznych.
  • Zakaz grodzenia nieruchomości przyległych do rzeki Odry i jej zatok.  Dopuszcza się prace regulacyjne dla rzeki Odry i jej zatok.

Opr. RED 

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%