Dzieje sięGłogów

Miasto rozpoczęło koszenie traw. “Nawet pies nie chce przysiąść, by się załatwić”1 min na czytanie

Miasto rozpoczęło koszenie traw.

– Trwa jest tak wysoka, że nawet pies nie chce przysiąść, by się załatwić – interweniuje pan Mateusz z osiedla Piastów Śląski. Podsyła kilka zdjęć prosząc o to, aby ktoś wziął się za porządki. – A w trawie są kleszcze, które pies przynosi do domu – zaznacza.

W zeszłym tygodniu rozpoczęło się koszenie traw w pasach drogowych. –To właśnie tam trawy najszybciej rozpoczynają wegetację – mówi Piotr Poznański, zastępca prezydenta miasta. Prace rozpoczęły się od Piastowa od ulicy Królowej Jadwigi, w dół Kazimierza Sprawiedliwego, Henryka Głogowskiego. Później parkingi przy ulicach Łokietka i Wita Stwosza. Jednocześnie z drugiej strony miasta rozpoczęło się koszenie pasów drogowych na osiedlu Kopernik.

Jeszcze w tym tygodniu zacznie się koszenie Paulinowa, od ulic Legnickiej i Obrońców Pokoju w dół w kierunku Mostu Tolerancji. W sobotę koszony był teren wokół Pomnika Dzieci Głogowskich. – W drugiej kolejności koszone będą parki, jest tam dużo cienia, więc trawa nie rośnie aż tak szybko. Kosić będziemy według potrzeb i w zależności od warunków atmosferycznych. Jeśli będzie ciepło i będą występować opady, to trzeba będzie zwiększyć częstotliwość koszenia – co 3 tygodnie. Jeśli będzie sucho i nie będzie opadów – wystarczy co miesiąc – dodaje.

Na skoszenie całego miasta potrzeba trzech tygodni. Koszt tych prac sięga 80 tys. zł., a wykonuje je GPK Suez wraz ze swoim podwykonawcą – firmą PRO-INFRA.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się