Dzieje sięGłogówKGHM

Nagła śmierć dyrektora ds. nadzoru korporacyjnego z Polskiej Miedzi1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 532

Nie żyje Rafał Pawełczyk (45 l.), dyrektor ds. nadzoru korporacyjnego KGHM.

Media ogólnopolskie zajmujące się branżą finansową snują dywagacje, co mogło się stać. Wiadomo tyle, że o śmierci jednego z ważniejszych dyrektorów spółka KGHM Polska Miedź została powiadomiona w piątek 26 lipca. Ze względu na dobro rodziny i bliskich zdecydowała się o tym tragicznym wydarzeniu poinformować na swojej stronie internetowej dopiero w poniedziałek 29 lipca.

Na swojej stronie spółka także poprosiła o uszanowanie trudnych dla bliskich chwil i wstrzemięźliwość w komentowaniu. A to dlatego, że w mediach ukazały się informacje o zabarwieniu sensacyjnym. „Tajemnicza śmierć” – to jeden z tytułów w mediach ogólnopolskich, zajmujących się branżą finansową. Portale społecznościowe obiegła wiadomość o rzekomym samobójstwie. Pisano, że w weekend wyskoczył z okna kluczowy menager KGHM. Miedziowa spółka podała, że był to nieszczęśliwy wypadek poza miejscem pracy.

Rafał Pawełczyk był dyrektorem naczelnym ds. nadzoru korporacyjnego KGHM Polska Miedź. Z wykształcenia radcą prawnym, absolwentem wydziału prawa kanonicznego i administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a w latach 2016 – 2018 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Agencji Rozwoju Przemysłu, wcześniej był związany z grupą PZU S.A. – Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako Wspaniały Człowiek – napisano w komunikacie na stronie KGHM, przekazując rodzinie i bliskim wyrazy najgłębszego współczucia.

Uwaga, zmarłego dyrektora Pawełczyka nie należy mylić z innym byłym menadżerem spółki Rafałem Pawełczakiem, który w 2018 r. pełnił obowiązki prezesa KGHM.
DON
fot. FB/Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Podziel się informacją ...
  • 55
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się